Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği

Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği

Ali Tezel Danışmanlık Tanıtım Videosu

 

10.09.1966 tarihinde Ödemiş'te doğmuştur. İlkokulu Ödemiş'te tamamladıktan sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda ve Lise'yi de yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde 1985 yılında tamamlamış ve aynı yıl Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başlamıştır. 

 

1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etmiştir.

 

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993 yılında bu okuldan mezun olmuştur.

 

1995 yılında ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınav sonrasında girdiği SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavı ile SSK'da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

 

1998 yılında da Sigorta Müfettişliğine atanmış olup, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı'nda Başmüfettiş olarak görev almıştır. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yapmıştır.1 Eylül 2008 günü hem memuriyetten hem de müfettişlik görevinden istifa etmiştir. 

 

Ekim 2008’den ise danışmanlık hizmeti vereceği ilk ofisini açmıştır.On yıla yakın zaman AKŞAM Gazetesinde haftanın üç günü “Çalışma Hayatı” ile “Sosyal Güvenlik Köşesi 

programını hazırlamıştır. 2003 ve 2004 yıllarında  pazar günleri SKYTURK Televizyonunda  canlı olarak Çalışma Hayatı Programının yapımcı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir.

 

2005-2006 yıllarında her cumartesi günü  Kanaltürk Televizyonu’nda “Ali Tezel’le Çalışma Hayatı” programını hazırlamış ve sunmuştur. 2007 ve 2008 yıllarında ise her cumartesi Samanyolu Haber  Kanalında "Ali Tezel'le İşimiz Var" programını hazırlayıp canlı olarak sunmuştur.

 

2008-2009 yıllarında NTV Televizyonunda her salı ve her perşembe  Çalışma Hayatı programını hazırlayıp canlı olarak sunmuştur.

 

İlki (Yargı Kararlarıyla Donatılmış Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası) 1998 de ve diğeri (Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları) 2000 yılında ve diğerleri 2005 yılında olmak üzere, yedi adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

 

Halen, HABERTÜRK Gazetesinde haftada beş gün tam sayfa Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yapmakta ve okurlardan gelen sorulara cevap, sorunlara çözüm getirici yazılar yazmakta ve yazı dizileri hazırlamaktadır. Yoğun bir şekilde televizyon ve radyolarda da sosyal güvenlik ile ilgili programların en önemli konuğu olarak yer almaktadır.

 

Ayrıca,  İstanbul Taksim'deki merkez ve” İstanbul-Pendik, –Bağcılar,Kadıköy”-

 

Ankara,İzmir,Bursa,Denizli,Antalya,Bursa,Afyon bürolarında profesyonel danışmanlık-işlem takip ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 

 

02122929890-02122972124- bilgi@alitezel.com

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ