ARSLAN MOZAİK YAPI RESTORASYON

ARSLAN MOZAİK YAPI RESTORASYON

 ARSLAN MOZAİK RESTORASYON 

1982 yılından beri tarihi eser restorasyonu piyasasında bulunan ekibimiz MEHMET ARSLAN önderliğinde devam etmiştir. Ayasofya , Sultanahmet , Şehzadebaşı , Zeyrek , Valide Sultan ,Galata Kulesi , Beşiktaş akaretler , Süleymaniye külliyesi , Darüşşifa ,Tabhane , Meydan Çeşmesi ,Atıfefendi Medresesi , II.Beyazıt Hamamı , II.Beyazıt Türbesi , Eyüp Zal Mahmut Paşa Camii ,Kumkapı Tarihi Çeşme , Haliç Tersane Camii , Hürrem Sultan Hamamı , Ekmekçizade Medresesi , Rüstem Paşa Medresesi , İstanbul Üniversitesi Gemi konservasyonu , Nuruosmaniye Camii ,Aya İrini Kilisesi , Süleymaniye Camii vb. birçok önemli işin içinden anlının akıyla çıkmayı başarmıştır. Mehmet ARSLAN isminin markalaşmasından faydalanarak 2007 yılından itibaren ARSLAN MOZAİK RESTORASYON olarak resmen faaliyete geçmiştir.

Restorasyon ve onarım işleri ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar.

* Kurşun kaplama ve onarım işleri,
* Taş işleri minare yapımı ve onarımı
* Dışlık mozaik pencere ve iç (müzeyyen) pencereler
* Eski eserin Cephelerinin Taş ve Mermer Temizliği
* Nakkaş (kalem)işleri , Altın varak (kaplama)işleri
* Tüm yapıların , teras ve dış cepheleri su yalıtım izolasyon işleri
* Enjeksiyon güçlendirme.
*İnce ve kaba horasan sıva yapılması
*Raspa yapılması
* Perlit sıva yapılması
*Çamur sıva yapılması
* Kubbe , Tonoz , Tuğla kemer , Taş kemer , Dendan , Söve , Korniş , Silme , Ayna taşı ,Çörten , Baca , Harpuşta, Taş döşeme , Tuğla döşeme , Mermer döşeme , Moloz taş duvar ve sıralı taş duvar , Derz  işleri ve çevre düzenleme işleri.
*Marangoz işleri .

      Gibi daha birçok yaptığımız çalışmalar ilgili kurumların izni ve konrolleri ile yapılmaktadır.‘’Vakıflar genel müdürlüğü ‘’ ‘’Kültür ve turizm Bakanlığı , Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma kurulu ‘’

İlgili Belediyeler ve ‘’İl Özel İdaresi’’ ile koordineli bir şekilde çalışmaktayız.

Bu sebeple ; bugün gelinen nokta da inşaat sektöründe faaliyet göstermenin gereklilikleri olan Kalite , Tecrübe , Teknoloji ve Hızın önemini kavramış , bu alanda ARSLAN MOZAİK RESTORASYON kurumsal kimliği ile iş güvenliğini merkez alarak faaliyetlerine devam etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ