BENTAŞ BENTONİT

BENTAŞ BENTONİT

Bentaş Bentonit, sahip olduğu kendi lisanslarından Avrupa başta olmak üzere, tüm dünyaya bentonit’ten yüksek kalitede imal edilmiş topaklanan süper beyaz kedi kumunu satan Türkiye’nin en büyük firmasıdır.

Firmamız yüksek kalitedeki beyaz ve topaklanan kedi kumunu,  5800 hektarlık kendi lisanslı sahasındaki farklı ocaklardan çıkardığı değişik özellikteki en iyi bentonit madenlerinden imal etmektedir. İmalat sürecinde farklı bentonit madenlerinin karışımıyla elde edilen formülasyon ile en iyi topaklanan, en beyaz ve en mükemmel koku emen kedi kumunu pazarın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ürettik.

Firmamız deneyimli personeli ile hammaddenin çıkarılmasından ürünün en son tüketiciye sunulduğu ana kadar her aşamada kalite kontrol ve müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Bu anlamda yenilikçi çözümler üreterek pazar etkinlik ve kapasitesini artırmak ana hedefimiz olmuştur.  Hammaddesi kendine ait kaliteli kedi kumu üretimine doğrudan odaklanmış bir üretici olarak Bentaş, sadece Türkiye’nin değil Dünyanın en iyi beyaz topaklanan kedi kumunu üretmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Nitekim kedi kumu sektöründe pazarlama faaliyetine sadece 2009 yılı başında başlayan firmamızın ürün ihraç ettiği ülke sayısı 15’ i bulmuştur.

Fabrika Yeri & Kapasitesi:

Şirketimiz fabrikası, Fatsa Organize Sanayinde 17 dönümlük arsa üzerinde kurulu olup, bunun 4 dönümü kapalı fabrika ve depo alanı, kalan kısımları ise açık hammadde stok alanı olarak kullanılmaktadır. Fabrikamız bentonit kurutma kapasitesi 100 bin ton/yıl, granüle edilmiş kedi kumu kapasitesi 45 bin ton/yıl,  paketlenmiş kedi kumu kapasitesi ise 25 bin ton/yıl dır.

Kedi Kumumuzun Genel Özellikleri:

–          % 100 Doğal Beyaz  Bentonit’ten İmal edilmiştir,

–          Beyaz Renklidir,

–          Süper topaklanma özelliğine sahiptir,

–          Mükemmel koku emme kapasitesi vardır,

–          Süper (%300) sıvı emme kapasitesi vardır,

–          Çift eleme sayesinde % 99,9 tozdan arındırılmıştır,

–          Isıl işlemden geçtiği için tam ve gerçek hijyen sağlar, 

–          Kolaylıkla temizlenebilir, kullanımı kolay ve hoştur,

–          Kedi kumu kabının sürekli temiz kalmasını sağlar,

–          Çok az tüketim imkânı sunduğundan kalitesine oranla ekonomiktir,

–          Doğal ve çevre dostudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ