EKB Mühendislik

EKB Mühendislik

 

İnşaat, proje ve belgelendirilmeleri konusunda dünyadaki son gelişmeleri takip ederek mühendislik hizmeti veren kurumumuz uzman kadrosu ile inşaat sektörünün proje, kontrol ve uygulama alanlarında faaliyet göstermekte olup enerji kaynakları ve kullanımı konusunda da tasarrufu elden bırakmayarak projelerine yansıtmaktadır. Mühendisliğin temel kuralı olan 3E (emniyet, ekonomi, estetik) kuralını 4E kuralı olarak uygulayıp emniyet, ekonomi ve estetiğin yanı sıra enerji parametresini de eklemekte ve bu esasların kesiştiği noktada projelerini uygulamaktadır.

Dünya’daki enerji kaynaklarının bilinçli kullanılması amacıyla ülkemizin de aldığı kararlar doğrultusunda enerji sarfiyatının en aza indirilmesi için bir takım uygulamalar ve tedbirler gerekli hâle gelmiştir. Bunlardan biri de binalarımızın ısıtılması veya diğer gereksinimleri için harcadığımız/harcayacağımız enerji miktarını bilmemiz ve gerekiyorsa tedbir almamızdır. Bunun ilk adımı olan Enerji Kimlik Belgesi uygulaması yol gösterici nitelikte olup EKB Mühendislik, Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi konusunda Türkiye’nin her yerine hizmet vererek binaların enerji sınıfını belgelendirmekte ve bu konuda bilinçlendirme ve yol gösterme hizmetini esas görev olarak benimsemektedir.

Yeniliklere açık olan ve sürekli kendini geliştiren kurumumuz kalite ve güven merkezli hizmetleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve mühendisliğin farklı alanlarında hizmet verebilmek amacıyla akademik çalışmalara da önem vermekte ve bilgi ve deneyimlerini paylaşarak daha ileri seviyelere götürmek için faaliyetlerini devam ettirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ