Pakbak

Pakbak

Pakbak firması 1977 yılında Eskişehir’de Paketli Bakliyat üretimi için kuruldu ve Türkiye’de ilk olarak pirinç, fasülye ve mercimeği baskılı standart naylon poşette piyasaya sundu.

Tam 20 yıl gıda sektöründe hizmet verdikten sonra, ailedeki  kedi sevgisi dolayısıyla firma pet sektörüne yöneldi.

Pakbak Firması Kurucusu Nihat Borça  Alice’in nasıl marka olduğunu şöyle özetler;

“Alice isimli uğurlu kedimiz tuvalet için kedi kumu kullanıyordu ve bu ürün  90’lı yıllarda yurt dışından geliyordu. Yaptığımız araştırmalarda kedi kumunun Eskişehir civarında çıkarılan ve lületaşı türevinden olan sepiyolit madeninden elde edildiğini, işlendikten sonra Avrupa’ya ihraç edildiğini ve burada paketlenerek yabancı marka ile tekrar Türkiye’ye getirildiğini belirledik. Bu konu ilgimizi çekti ve 1996 yılında Pakbak firmasını aile şirketine dönüştürerek Alice markalı kedi kumu ürünümüzle pet sektörüne girdik.

Hepsi şirket ortağı ve üniversite mezunu olan aile fertlerimizle birlikte, üstün bir çalışma sonunda Alice’i beğenilen ve tercih edilen bir marka haline getirdik. Alice kedi kumundan sonra kedi maması, kedi çimi, büzgülü kum torbası ürünleri ile piyasada çok sevildi. Özellikle doğal ve çevre dostu ürünler olması nedeniyle, tüketiciler gönül rahatlığı ile kullandı ve birbirlerine önerdiler. Köpekler için ise BOB marka mamalarımız satılmakta ve beğenilmektedir.

Web sitemiz sayesinde gerek mevcut ürünlerimiz, gerekse yeni çıkaracağımız ürünler konusunda sizleri bilgilendirmek, ürünlerimize nasıl ulaşacağınız, nasıl kullanacağınız konusunda yardımcı olmak, pet sektöründe güncel gelişmeleri de sizlere aktararak faydalı olmayı düşünüyoruz.

Bir sektördeki gelişmenin durması, gerileme anlamına geleceğinden yeni çeşitleri ile birlikte internet üzerinden satış sistemine geçtik.
Sitemizin, siz evcil hayvan dostlarımıza hayırlı ve yararlı olmasını diler, mutlu, sağlıklı ve kazançlı günler dileriz.”                                              

Sevgilerimizle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ