Toğumdan Ağaca Sosyal Sorumluluk

Toğumdan Ağaca Sosyal Sorumluluk

1993 Yılından beri faaliyette bulunan İstasyon Mevlana Pide’nin sahibi ve Cemre Grub’un Genel Koordinatörü Mahmut Çam, sosyal sorumluluk projelerine bakışını şu sözlerle ifade etti.
Ticari kazancın bir sorumluluğunun olduğunu söyleyen Çam, Ticarette kazanmanın da bir ahlaki çerçevesinin olması gerektiği kanaatin de. Sınırsız kazanma hırsının insanın kendisi ile birlikte, insanlığa hatta tüm dünyaya zarar verdiğini söyleyen genç girişimci, kazandığını sadece biriktirme, mağdur olanla paylaşmamanın yanı sıra çevreye ve doğaya karşı duyarsız kalmanın da büyük bir sorumsuzluk olduğunu söyledi.
Tüm işletmelerin ve kazanç sağlayan her firmanın bir sosyal sorumluluk alması gerektiğini söyleyen Mahmut ÇAM Çocuklar için yapmış olduğu sosyal sorumluluk projesinde şunları dile getirdi.
“İstasyon Mevlana Pide sosyal sorumluluk ilkesi ile kazandığını; insanlığın, çevrenin ve doğanın korunması ve dünyanın daha iyi bir yer olması için paylaşmayı kendisine görev edinmiştir. Bu sorumlulukla gelecek dünyasında iyi bir yer edinme çabamıza devam ediyoruz.”
Ticari kazancının içinde dezavantajlı grupların payının olduğunu düşünen genç girişimci, yaşanılan dünyanın daha iyi bir yer olabilmesi adına kazandığını tekrar insanlık için, çevre için, doğa için harcamayı büyük bir ahlaki ilke olarak gördüğünü ifade etti.
Sosyal sorumluluk çerçevesinde, içinde yaşadığı topluma, doğaya ve hatta tüm insanlığa karşı kendisini sorumlu gören Çam son olarak şunları söyledi.
“Sosyal sorumluluk ve yardımlaşma alanında paylaşımlarda bulunan bir yazarımızın ifadesiyle; Bize göre iyi bir işletme ile mükemmel bir işletme arasındaki fark; sunulan malın, hizmetin kalitesinin yanında içinde yaşadığı dünyanın iyi bir yer olması için gösterilen çabadır.”

“Unutmayalım! Bugün varız yarın yokuz, Sosyal Yardımlar ve Yatırımlar kalıcı ve bakidir. Her gün bir lokma ayıralım Yetim, Kimsesiz ve Şehit çocuklarımıza  Dünyamızı ve Ahiretimizi AYDINLATALIM” MAHMUT ÇAM

resim1 resim2

FB_IMG_1464793000390 FB_IMG_1464792808693 (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ